DAILIŲJŲ AMATŲ, ETNOGRAFINIŲ VERSLŲ IR MUGIŲ PROGRAMA

Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programą 2001 m. Įgyvendinant programą, siekiama atgaivinti dailiųjų amatų ir etnografinių mugių tradicijas Vilniaus senamiestyje, skatinti amatininkų dirbtuvių, parduotuvių, „gyvų” muziejų, etnografinių užeigų steigimą bei viešų ir pramoginių miesto renginių organizavimą. Šiuo tikslu siekiama plėsti turizmo infrastruktūrą, panaudoti Savivaldybei priklausantį turtą senamiestyje.

Plačiau

 

2001 m. Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programą (toliau – Amatų programa), kuria buvo siekiama efektyviau saugoti ir geriau atskleisti senamiesčio vertę – sutvarkyti menkai naudojamas ir apleistas patalpas, stiprinti miesto kultūros savitumą ir smulkųjį verslą, plėtoti kultūrinį turizmą ir pristatyti Vilnių, kaip besirūpinantį Europos miestų tradicijų puoselėjimu.

2001 metais pagal amatų programą “Sauluva” gavo apleistas patalpas,Pilies 36/ Literatų 3,į tris metus trūkusį kapitalinį remontą investavo apie 100000 eurų .Reikėjo atkurti visiškai suniokotas sovietų laikais patalpas,buvo atstatyta įėjimo arka, nukastos metru grindys ( rastas unikalus grindinys),atidarytos ir restauruotos nišos,angos.

Šiuo metu čia vyksta amatų demonstravimas, parodos, dirbinių eksponavimas bei pardavimas, visuomenė supažindinama su senųjų amatų istorija ir technologija. Mokymų metu dalyviai praktiškai apmokomi tradicinių senųjų amatų-austi juostas,lieti iš natūralaus bičių vaško žvakes,rišti šiaudinius žaislelius ir sodus,marginti velykinius kiaušinius,rišti verbas.Daug dirbama su vaikais ir jaunimu,žadinamas jų kūrybiškumas ,ugdomas bendruomeniškumas.

Agentūrai inicijavus 2006 m. įsteigta Vilniaus dailiųjų amatų asociacija (toliau Asociacija), kurios tikslai yra: suvienyti Amatų programos dalyvius ir Asociacijos narius bendrai veiklai; šviesti visuomenę amatininkystės srityje; skatinti amatininkų tobulinimąsi ir jaunųjų meistrų ugdymą; dalyvauti ne tik Vilniaus miesto, bet ir šalies, užsienio kultūros ir meno renginiuose; viešinti informaciją apie asociacijos ir jos narių veiklą; atstovauti ir ginti asociacijos narių interesus.

 

Amatų mokymai (ir demonstravimas, ir mokymai).

Šiuo metu “Sauluvos”galerijoje vykdomos kelios mokomosios programos suaugusiesiems ir vaikams.Tema ir užsiėmimų laikas skelbiamas socialiniuose tinkluose:Fcb ir instegram puslapyje sauluvagalerija .