Apie mus
Gintaras
Keramika
Verbos
Tekstilė
Metalinės konstrukcijos
Suvenyrai
Vilniaus savivaldybės Amatų programa
Pagrindinis EN LT

Vilniaus savivaldybės Amatų programa

2001 m. Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programą (toliau – Amatų programa), kuria buvo siekiama efektyviau saugoti ir geriau atskleisti senamiesčio vertę – sutvarkyti menkai naudojamas ir apleistas patalpas, stiprinti miesto kultūros savitumą ir smulkųjį verslą, plėtoti kultūrinį turizmą ir pristatyti Vilnių, kaip besirūpinantį Europos miestų tradicijų puoselėjimu. Amatų programos dalyvių atsakingas ir kokybiškas patalpų istoriniuose pastatuose tvarkymas ir pritaikymas šiuolaikiniam naudojimui tapo pavyzdžiu visiems tvarkantiems ir naudojantiems pastatus Vilniaus senamiestyje. Šie smulkieji verslininkai – profesionalūs menininkai-amatininkai į savivaldybės patalpų remontą investavo daugiau dviejų milijonų Lt. savo lėšų.

2001 metais pagal amatų programą Sauluva gavo apleistas patalpas,Pilies 36/ Literatų 3.Per 3 metus investavo apie 100000 eurų į patalpų kapitalinį remontą.Laimė ,pasisekė rasti žinomo architekto Žibarto Simanavičiaus dar sovietų laikais padarytą restauracinį projektą,kaip atkurti visiškai suniokotas sovietų laikais patalpas.Reikėjo atkurti įėjimo arką,nukasti metru grindis(buvo rastas unikalus grindinys),atidarytos nišos,angos.Naują projektą pritaikė ir realizavo architektai Aurelija Stancikienė ir Gediminas Sakalis.

Patalpose vyksta amatų demonstravimas, parodos, dirbinių eksponavimas bei pardavimas, visuomenės supažindinimas su amato istorija ir technologija. Amatų programos dalyviai ieškodami naujų veiklos formų ir galimybių profesinei raiškai, žadina vaikų ir jaunimo kūrybiškumą.  

Agentūrai inicijavus 2006 m. įsteigta Vilniaus dailiųjų amatų asociacija (toliau Asociacija), kurios tikslai yra: suvienyti Amatų programos dalyvius ir Asociacijos narius bendrai veiklai; šviesti visuomenę amatininkystės srityje; skatinti amatininkų tobulinimąsi ir jaunųjų meistrų ugdymą; dalyvauti ne tik Vilniaus miesto, bet ir šalies, užsienio kultūros ir meno renginiuose; viešinti informaciją apie asociacijos ir jos narių veiklą; atstovauti ir ginti asociacijos narių interesus. Ilgalaikiai tikslai: per Amatų programą garsinti Vilniaus miestą ir šalį; įkurti Amatų mokymo centrą.

Amatų mokymai (ir demonstravimas, ir mokymai).
Šiuo metu “Sauluvos”galerijoje vykdomos kelios mokomosios programos suaugusiesiems ir vaikams – mokoma marginti kiaušinius, rišti verbas,daryti sodus,lieti vaško žvakes

Atgal

Į viršu

UAB "Sauluva"

Pilies 36/ Literatų 3

Vilnius, Lietuva

 

info@sauluva.lt                

fcb : Sauluvagalerija

Tel. +37068643906

 

 
sprendimas: infoluitai